W dniach 14-16 kwietnia 2023 odbył się pierwszy biwak Kursu Metodyki Harcerek „Eksploracja”!

Piątkowym popołudniem wyruszyłyśmy pociągiem do Staniątek, gdzie na terenie najstarszego Opactwa Benedyktynek w Polsce miałyśmy pierwsze kursowe zajęcia 🤩. Na pierwszym ognisku dowiedziałyśmy się o wielowymiarowości Eksploracji 🌄, poznałyśmy obrzędowość Ekursów i wybrałyśmy piosenkę obrzędową naszej kursowej drużyny!

W sobotę odbyły się zajęcia z charakterystyk oraz tworzenia założeń, wiemy już, czym się różni cel od założenia 😎, do czego przyczyniła się świetna forma w układanie z trójkątów. Po południu pełniłyśmy służbę, pomagając posprzątać część klasztoru, w której czas spędzają osoby odwiedzające, co także było dla nas miłą zabawą! Dzięki temu dowiedziałyśmy się, jakie są zasady dobrej służby.

Tego dniowe ognisko zostało poświęcone stopniu tropicielki, mamy teraz wiedzę jak ważne jest poznanie naszych harcerek, żeby z przyjemnością mogły realizować stopnie ☺️. W niedzielę udałyśmy się na mszę oraz zaczęłyśmy wspólnie planować kolejny kursowy biwak, którego nie możemy się doczekać! 🥰

Podczas biwaku napisałyśmy także do siebie listy, ten kilkumiesięczny czas pokaże, jak zmieniła się wiedza i rzeczywistość wokół nas!

Czekamy, aż zobaczymy się ponownie!