MiesiącHufiec
Wrzesień 2023
Październik 2023Hufiec Harcerek Kraków-Śródmieście II „Orle Gniazdo”
Listopad 2023Hufiec Harcerek Kraków-Śródmieście III „Flanka”
Grudzień 2023Hufiec Zuchowy Kraków-Krowodrza „Tajemniczy Ogród”
Styczeń 2024Hufiec Harcerek Kraków-Krowodrza 1 „Rzeka”
Luty 2024Niepołomicki Hufiec Harcerek „Świt”
Marzec 2024Hufiec Zuchowy Kraków-Śródmieście „Impresja”
Kwiecień 2024Związek Drużyn Harcerek Kraków-Krowodrza 3
Maj 2024Hufiec Harcerek Kraków-Śródmieście III „Flanka”
Czerwiec 2024Hufiec Harcerek Kraków-Podgórze

Zasady Pracy Hufca Służbowego Małopolskiej Chorągwi Harcerek ZHR

1. Służba wypełniana przez Hufiec Służbowy, jest odpowiedzią na zawarte w Prawie Harcerskim wezwanie do jej pełnienia i gotowość do tego winna być punktem honoru dla każdej harcerki i instruktorki.
  2. Hufiec Służbowy jest wyznaczany przez Komendantkę Chorągwi i podany do wiadomości w rozkazie.
  3. Pracę Hufców Służbowych koordynuje pełnomocniczka Komendantki Chorągwi lub Komendantka Chorągwi.
  4. Dyżur hufca służbowego trwa jeden miesiąc.
  5. Kolejność dyżurów jest ustalona przez komendantkę chorągwi w porozumieniu z hufcowymi.
  6. Hufiec służbowy jest informowany o wystawieniu delegacji z tygodniowym wyprzedzeniem.
  7. Dopuszcza się, w szczególnej sytuacji, poinformowanie Hufca Służbowego o zadaniu w terminie krótszym niż ustalone, o ile wcześniejsze powiadomienie nie było możliwe, a zadanie jest bardzo ważne
  8. Do obowiązków hufca służbowego należy:
    • Godne reprezentowanie Chorągwi podczas danej uroczystości.
    • Stawienie się na danej uroczystości punktualnie i w regulaminowym umundurowaniu (łącznie z regulaminowymi okryciami wierzchnimi jeśli są niezbędne)
    • Obsługa organizacyjna wyznaczonych imprez
    • Dbanie o porządek w lokalu Chorągwi.
    • Podejmowanie innych zadań związanych z pracą Chorągwi, wyznaczonych przez Komendantkę Chorągwi.
    • Wykazywać się znajomością musztry harcerek według obowiązującego w ZHR regulaminu.
    • Umiejętnie stosować zasady musztry ze sztandarem obowiązujące w ZHR, jeżeli tego wymaga wykonywane zadanie.
    • Godnie reprezentować swój Hufiec, Chorągiew i ZHR, przede wszystkim przestrzegając Prawa Harcerskiego i gorliwie wypełniając powierzone zadania.
  9. Hufcowa Hufca Służbowego, w związku z wykonywaniem powierzonych zadań, ma obowiązek:
    • Wyznaczyć delegacje na daną uroczystość.
    • W razie swojej nieobecności wyznaczyć koordynatorkę tej akcji (instruktorkę lub inną pełnoletnią druhnę).
    • Poinformować delegację o rodzaju uroczystości (jaka jest ich rola tam, co się będzie działo, z jakiej okazji dana uroczystość się odbywa)
    • Zdać krótka relacje koordynatorce lub Komendantce Chorągwi z wykonania zadania.