Drogie Druhny!

Oddajemy w Wasze ręce stworzony przez Kurs Harcmistrzyń “Bliżej” kompleksowy materiał na temat służby. Znajdziecie tam zarówno uwarunkowania historyczne służby jak i wynikające z przekazywanej kolejnym pokoleniom tradycji. Co nas do służby motywuje? Jaka powinna ona być? Zwieńczeniem materiału jest przygotowany przez nas bank inspiracji do służby, uwzględniający możliwości zuchenek, harcerek i wędrowniczek – wiele zebranych w jednym miejscu inspiracji oraz przykładów własnych działań. Kody QR i odnośniki zamieszczone w broszurze stanowią jej integralną część – dzięki nim zyskujecie znacznie więcej niż to co zawarte w samej treści.

Mamy nadzieję, że materiał ten będzie dla Was realną pomocą i wskazówką jak z tematem służby pracować z jednostkami (gromadami, drużynami) a także z instruktorkami. Zachęcamy aby nasza broszura “pracowała” w Waszych chorągwiach – możecie zamieszczać ją na stronach internetowych, wykorzystywać przy kursach, dołączać do zbiorów materiałów metodycznych. Temat służby dotyczy nas – harcerek, właściwie na każdym etapie. Rekomendujemy aby poniższy materiał trafił za Waszym pośrednictwem w ręce drużynowych – być może odnajdą w nim odpowiedzi na różne pytania, poznają nowe spojrzenie, zainspirują się 🙂 To właśnie drużynowym dedykujemy poniższą treść.

Będziemy wdzięczne za Waszą informację zwrotną w kontekście użyteczności broszury, jej składu i treści.

W razie pytań, wątpliwości, potrzeb – zapraszamy do kontaktu (e.bialobrzeska@zhr.pl)!

Czuwajmy!

Kurs Harcmistrzyń “Bliżej”