Za nami świętowanie 30 lecia powstania Małopolskiej Chorągwi Harcerek (jeszcze wówczas ZHP r.zał. 1918).

W sobotę 5 października, ponad siedemdziesiąt instruktorek wszystkich pokoleń spotkało się w gościnnym opactwie sióstr Benedyktynek w Staniątkach. Były obecne zarówno hufcowe, które meldowały swoje hufce 12 listopada 1989 Sprawiedliwej Pszczole jak i instruktorki mianowane w tym roku.

Obejrzałyśmy mnóstwo zdjęć z tych lat, pięć komendantek chorągwi zdmuchnęło świeczki z urodzinowego tortu, sprawdziłyśmy swoją pamięć i uściśliłyśmy wspólnymi siłami historyczne niuanse.

W podziękowaniu dla sióstr zebrałyśmy 600zł na rzecz opactwa. Na koniec zabrzmiała donośnie pieśń „Złączeni węzłem”. Wyszłyśmy ze spotkania w przekonaniu, że pięknie jest być małopolanką!

Dzień później, w niedzielę 6 października harcerki, wędrowniczki oraz zuchenki wspólnie świętowały Dzień Polskiej Harcerki oraz 30-lecie Małopolskiej Chorągwi Harcerek ZHR.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele św Piotra i Pawła oraz apelem Chorągwi na bulwarach wiślanych.

Stamtąd patrole wyruszyły na ulice Krakowa, aby sprawdzić się podczas gry terenowej. Podczas INO Małopolanki pogłębiały swoją wiedzę o najważniejszych wydarzeniach Małopolskiej Chorągwi Harcerek z ostatnich lat, odkrywały nowe zakamarki miasta i uczyły się współdziałania.

Tego samego wieczora chętne harcerki wraz z Kursem Metodyki Wędrowniczek „Polano” wzięły udział w akcji „Zupa na Plantach”, podczas której miały okazję podarować przygotowane przez nas ciasta osobom bezdomnym.

Wyniki gry INO:

Trasa zuchowa:
1. 19 KLGZ Gwiezdne Bractwo
2. 5 KGZ Zorza Polarna Szóstki Kainuu i Ostrobotnia
3. Sawonia

Trasa Wędrownicza / Instruktorska:
1. Leśne Babki
2. Polano Kurs Metodyki Wędrowniczej
3. Tatrzańskie Instruktorki

Trasa Harcerska:
1. Betula
2. Kadra 31 Agricola
3. Echo, 3PgDH Róża Wiatrów

Gratulujemy!

Relacja z niedzielnych obchodów :  sam. Julia Krakowiak

Relacja fotograficzna: pwd. Zuzanna Kubowicz wędr., pwd. Agata Kułach wędr.

Link do galerii zdjęć