Komisja stopnia wędrowniczki “Podmuch” działa na Podgórzu i zrzesza druhny z dwóch działających na jego terenie hufców: Hufca Harcerek Kraków-Podgórze oraz Hufca Zuchenek Kraków-Podgórze. Na spotkania zapraszamy też działające w okolicy wędrowniczki.

Dlaczego Podmuch?

Bo łagodnie popycha nas do działania.
Bo niesie nas swoją siłą jak ptaki na wietrze.
Bo zasiewa w nas nowe idee.

Poza tym bardzo chciałyśmy znaleźć element, który odpowiadał będzie obrzędowości obu hufców. Mamy więc Podmuch, który odnosi się zarówno do ważnych dla hufca harcerek żywiołów, jak i jednej z liter zdobywanej przez hufiec zuchenek nazwy “Trop”.

Do czego nas inspiruje?


Odkrywania ciekawych miejsc na terenie Podgórza, w które nas poniesie.
Poszukiwania w miejskiej codzienności pretekstów do zanurzenia się w naturze.
Wzajemnego inspirowania się nośnymi dla ducha ideami.  

Po co nam komisja?

Komisja powstała po to, abyśmy jako Podgórzanki miały wspólną przestrzeń do inspirowania i lepszego poznania siebie nawzajem. Abyśmy jako przyboczne, drużynowe i instruktorki miały możliwość poznać lepiej działające we własnym lub bratnim hufcu druhny z których nie miałyśmy jeszcze okazji współpracować.


Jest miejscem, w którym dzielimy się swoimi planami, ale też wątpliwościami z siostrami, które zebrały się po to, aby nas wysłuchać, doradzić, pomóc wyznaczyć kierunek i odpowiedni dla każdej z nas poziom zadań. 


Jest miejscem, w którym wspólnie cieszymy się z sukcesów każdej z nas. Jest też bezpiecznym miejscem, w którym możemy opowiedzieć o tym co nam nie wyszło i czego z tej sytuacji się nauczyłyśmy. Uroczystą przestrzenią, w której w symboliczny sposób domykamy wspólnie jeden etap, aby z radością i ciekawością świata ruszyć w kolejny.

W jaki sposób przygotować się na spotkanie?

Wpisz w harmonogram spotkań (link) swoje imię obrzędowe przy wybranej przez Ciebie dacie (znajdź wolny termin klikając na niebieski napis na dole lub strzałki na górze po lewej stronie), a następnie prześlij na adres komisji próbę (ksw.podmuch@zhr.pl). Prosimy, abyś w treści maila podpisała się podanym w harmonogramie imieniem. Uwaga! Na każde ze spotkań przyjmujemy do trzech osób.

O czym trzeba pamiętać?


Zależy nam na obecności Twojej opiekunki stopnia – wybierzcie wspólnie termin.

Ważne jest dla nas, abyś przesłała nam próbę nie później niż tydzień przed datą naszego spotkania. Będziemy mogły się lepiej na nie przygotować.

Weź ze sobą 3 kopie próby i coś do pisania. Jedna będzie służyła Tobie, będziesz mogła na niej robić notatki i nanosić ew. zmiany, będące efektem naszej rozmowy. Pozostałe dwie będą na potrzeby członkiń komisji – jeśli chciałabyś wydrukować je na makulaturze, nie wahaj się! Nas też to ucieszy.

Warunkiem otwarcia próby jest przesłanie jej ostatecznej wersji nie później niż tydzień po spotkaniu z nami. Jako komisja nie wydajemy rozkazów, o otwarcie próby zwrócimy się do Twojej hufcowej. Przesłanie ostatecznej wersji będzie dla nas sygnałem, że możemy już wystąpić z wnioskiem o otwarcie.

Na każde ze spotkań przyjmujemy max. 3 osoby.

Jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, masz pytania lub problem związany ze stopniem, w którym potrzebujesz wsparcia nie wahaj się do nas napisać (ksw.podmuch@zhr.pl).


KONTAKT
ksw.podmuch@zhr.pl

Jeśli coś jest dla Ciebie niezrozumiałe, masz pytania lub problem związany ze stopniem, w którym potrzebujesz wsparcia nie wahaj się do nas napisać