Podmuch. Ale o co chodzi?

Komisja stopnia wędrowniczki “Podmuch” działa na Podgórzu i zrzesza druhny z dwóch działających na jego terenie hufców: Hufca Harcerek Kraków-Podgórze oraz Hufca Zuchenek Kraków-Podgórze. Na spotkania zapraszamy też działające w okolicy wędrowniczki. Czytaj więcej

Skład komisji

Przewodnicząca komisji:

phm. Anna Pyzik HR

Członkinie komisji:

pwd. Anna Nowak wędr.

harcersko: Od 2 lat prowadzę w 11 PgGZ „Nimlandia” w szczepie Ruczaj. Od tego roku działam także w kadrze Kursu Metodyki Zuchowej „Pryzmat”.

co mnie niesie harcersko i poza harcerstwem: Harcersko niesie mnie właśnie możliwość przemierzania różnych krain ze snów i przeżywanie nadzwyczajnych przygód z cudownymi zuchami. Zdecydowanie w ostatnim czasie niosą mnie moje artystyczne pasje między innymi taniec czy rysowanie, które pozwalają mi się realizować i tworzyć kolejne plany na przyszłość.

naukowo/zawodowo: Jestem studentką drugiego roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na UJ. Możecie mnie też spotkać  w roli animatorki na różnych eventach dla dzieciaków lub piknikach rodzinnych i wielu innych miejscach.

pwd. Katarzyna Kulis wędr.:

harcersko: Opiekunka 11 PgGZ “Puszward”, członkini kadry szczepu, działa w KPZ.

co mnie niesie harcersko i poza harcerstwem: uśmiechy ludzi, których spotykam na każdym kroku i ich zapał do działania, który mnie też jeszcze bardziej motywuje do działania.

naukowo/zawodowo: Jeśli chodzi o naukę to studiuję na drugim roku położnictwo na Uniwersytecie Rzeszowskim.

wędr. Edyta Bożek

harcersko: drużynowa 3 Podgórskiej Drużyny Harcerek „Nawojki” im. Janiny Potoczek-Pałasińskiej. Pod koniec 2021 roku byłam członkinią Kursu Zastępowych „Strumień”.

co mnie niesie harcersko i poza harcerstwem: To co mnie niesie do ciągłego działania w harcerstwie to widok rozwijających i spełniających swoje marzenia druhen, które dzięki mojej pracy stają się młodymi kobietami bardziej świadomymi świata i samych siebie ❤️.

naukowo/zawodowo: Prywatnie studiuję kierunek Zarządzanie – firmą, personelem, międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim.

wędr. Dorota Terczyńska